Vestur Gæðingakeppni 2015 - SM Kval - 1 aug 2015 |
PLAC. | # | RYTTARE / HÄST | TOT. |
---|---|---|---|
01: | 063 | Ragnar Agustsson [Sigur] - Pía frá Hrísum | 8,403 |
UTTA 8,40 - 8,43 - 8,38 | |||
02: | 070 | Louise Löfgren [Vinir] - Leggur fra Skjalg | 8,353 |
UTTA 8,41 - 8,21 - 8,44 | |||
03: | 018 | Jan Berntsson [Frigg] - Embla från Smedjegården | 8,283 |
UTTA 8,29 - 8,33 - 8,23 | |||
04: | 069 | Haraldur Snjolfsson [Landi] - Stormur fra Hemlu I | 8,277 |
UTTA 8,36 - 8,35 - 8,12 | |||
05: | 010 | Cecilia Hellberg [Landi] - Blæja Skáney | 8,250 |
UTTA 8,20 - 8,23 - 8,32 | |||
06: | 017 | Ann Kruse [landi] - Eldur frá LeysingjastödumII | 8,243 |
UTTA 8,30 - 8,26 - 8,17 | |||
07: | 003 | Anna Johansson [Vinir] - Aron frá Nedra-Seli | 8,103 |
UTTA 8,13 - 8,04 - 8,14 | |||
08: | 004 | Linda Tommelstad [Sigur] - Askur frá Árbakka | 8,087 |
UTTA 8,06 - 7,98 - 8,22 | |||
09: | 066 | Kristina Axelsson [Falki] - Brilljant från Lindgaarden | 8,060 |
UTTA 8,01 - 8,10 - 8,07 | |||
10: | 049 | Linda Moskajärvi [Landi] - Rökkvi frá Leysingjastöðum II | 8,050 |
UTTA 8,03 - 8,03 - 8,09 | |||
11: | 032 | Monica Björsell [Falki] - Ida från Gårdeby | 8,007 |
UTTA 7,86 - 7,90 - 8,26 | |||
12: | 042 | Eva-Karin Bengtsson [Falki] - Ögri fra Kirkjuferjuhjáleigu | 7,980 |
UTTA 7,91 - 7,90 - 8,13 | |||
13: | 028 | Cecilia Hellberg [Landi] - Heimur Ragnheiðarstöðum | 7,940 |
UTTA 7,91 - 7,92 - 7,99 | |||
13: | 046 | Malin Andersson [Landi] - Prins Fra Jorvik 1 | 7,940 |
UTTA 7,97 - 7,86 - 7,99 | |||
15: | 008 | Maija Hahlin [Vinir] - Bessi fra Skridu | 7,930 |
UTTA 7,89 - 8,01 - 7,89 | |||
16: | 051 | Birgitta Kollind [Falki] - Salka fra Holtesmoen | 7,927 |
UTTA 7,84 - 7,98 - 7,96 | |||
17: | 071 | Suzanne Adamson-Vas [Vinir] - Prins Från Dalhem | 7,907 |
UTTA 7,81 - 7,88 - 8,03 | |||
18: | 031 | Carina Dahlvid [Jor] - Hvikur Från Navåsen | 7,893 |
UTTA 7,70 - 7,81 - 8,17 | |||
19: | 029 | Anneli Nyström [Vinir] - Heðinn Frá Dalbæ | 7,890 |
UTTA 7,90 - 7,80 - 7,97 | |||
20: | 065 | Kerstin Söderholm [Falki] - Blær frá Hlíðarbergi | 7,873 |
UTTA 7,79 - 7,91 - 7,92 | |||
21: | 012 | Barbro Beckström [Falki] - Brynja frá Höskuldstödum | 7,870 |
UTTA 7,74 - 8,00 - 7,87 | |||
22: | 067 | Catherine Boissier [Vinir] - Venus från Ränteröd | 7,813 |
UTTA 7,67 - 7,84 - 7,93 | |||
23: | 030 | Helena Öhlin [Jor] - Hvellur från Navåsen | 7,743 |
UTTA 7,78 - 7,66 - 7,79 | |||
24: | 038 | Anna Kontio [Vinir] - Lyngrós frá Litlalandi | 7,737 |
UTTA 7,74 - 7,68 - 7,79 | |||
25: | 025 | Barbro Beckström [Falki] - Ganti från Knivinge | 7,650 |
UTTA 7,62 - 7,71 - 7,62 | |||
26: | 033 | Amanda Gabrielsson [Jór] - Kaspian från Toarps-Sjögården | 7,517 |
UTTA 7,51 - 7,62 - 7,42 | |||
27: | 056 | Linda Ahlman [Vinir] - Töfradraumur från Raudhetta Gård | 7,400 |
UTTA 7,50 - 7,42 - 7,28 | |||
--- | 043 | Fannie Einarsen [Vinir] - Olympia från Stav | DISKVALIFICERAD |
UTTA 0,00 - 0,00 - 0,00 | |||
--- | 035 | Åsa Adler [Vinir] - Knarri fra Kopavogi | Struken |
--- | 068 | Malena Mandelholm [Landi] - Visir från Nöddegården | Struken |